• Instagram Jazda z Drozdem, szkoła jazdy Dzierżoniów, Bielawa, Pieszyce
 • Facebook Jazda z Drozdem, szkoła jazdy Dzierżoniów, Bielawa, Pieszyce

Rozpoczęcie kursu: 7.07.2022

Slider
 1. 30 godzin lekcyjnych zajęć TEORETYCZNYCH + egzamin wewnętrzny teoretyczny

 2. 30 godzin zegarowych zajęć PRAKTYCZNYCH + egzamin wewnętrzny praktyczny


Szkolenia teoretyczne

 
 1. Szkolenie teoretyczne może mieć formę tradycyjną w sali wykładowej lub online bez konieczności dojazdu do sali wykładowej.

 2. Spotkania odbywają się w wyremontowanej sali konferencyjnej ZS nr 3 "Ekonomik" w Dzierżoniowie. Grupa wraz z wykładowcą ustala terminy spotkań. Dostosowujemy się do Państwa czasu pracy i jesteśmy wyrozumiali.

 3. Program zajęć obejmuje przepisy ruchu drogowego zawarte w ustawie Prawo o Ruchu Drogowym. Przepisy prawne omawiane są w sposób przystępny dla słuchaczy wraz z przykładami, dygresjami i żartami, które pomagają zrozumieć zagadnienie.

 4. Nie spieszymy się. Każdy słuchacz ma szansę zadać pytanie i uzyskać odpowiedź. Najważniejsze informacje dyktowane są w formie notatki. Po omówieniu każdego bloku tematycznego podsumowanie stanowi seria pytań, na które kursanci odpowiadają w ustalonej kolejności. Każdy słuchacz odpowiada przynajmniej na jedno pytanie.

 5. Wykładowca posiada wykształcenie wyższe z przygotowaniem i doświadczeniem pedagogicznym. Ukończył kurs dla kandydatów na egzaminatorów. Podczas wykładów używane są najnowszej generacji programy multimedialne oraz filmy, które zwiększają percepcję słuchaczy i pomagają w sposób ciekawy przyswoić wiedzę o zasadach Ruchu Drogowego.

 6. W ramach szkolenia teoretycznego przeprowadzane są też zajęcia z Ratownikiem Medycznym, który dojeżdża do nas z Wrocławia. Wykorzystywane są fantomy do ćwiczenia oddechu ratunkowego i masarzu serca. Teoria poparta jest przykładami z życia bo wykładowca pracuje w Prywatnym Transporcie Medycznym.

 7. Wykłady realizowane są zazwyczaj w przeciągu 9 dni roboczych. Każdego dnia realizujemy 4 godziny zajęć lekcyjnych. W praktyce szkolenie teoretyczne trwa ok. 3 tygodni.

 8. Uczestnicząc w wykładach bez problemu poradzą sobie Państwo z pytaniami testowymi. Ponieważ każdego czeka egzamin Państwowy teoretyczny i trzeba się do niego solidnie przygotować, Nasza Szkoła stosuje sprawdzający egzamin teoretyczny wewnętrzny. Po zdaniu tego egzaminu otrzymują Państwo dokument poświadczający o odpowiednim przeszkoleniu teoretycznym.

 9. Dla utrwalenia materiału poznanego na zajęciach w sali wykładowej, kursanci otrzymują gratis zestaw pomocy naukowych:

  • PODRĘCZNIK kierowcy "B" H. Próchniewicza - jeden z najbardziej znanych podręczników w Polsce, który zawiera:
   - garść podstawowych zasad jak zostać dobrym kierowcą,
   - w jaki sposób przygotować się do egzaminu,
   - opis przebiegu egzaminu praktycznego i teoretycznego,
   - zasady kulturalnego zachowania na drodze,
   - opis budowy samochodów egzaminacyjnych
  • WSZYSTKIE ZNAKI DROGOWE - dokładnie omówione
  • TESTY B - płyta CD.

Szkolenia praktyczne

 
Oto kilka argumentów, które powinny zachęcić do udziału w szkoleniu:

 1. Dla wielu osób szkolenie na Prawo Jazdy to pierwszy kontakt z autem. Sprawę traktujemy poważnie i nie rozpoczynamy jazd na mieście tylko na placu manewrowym. Zanim kursant ruszy, instruktor wyjaśni jak należy zatrzymać pojazd. Wyjaśnimy gdzie znajduje się sprzęgło, hamulec i gaz. Wytłumaczymy w jaki sposób należy z tych dźwigni korzystać.

 2. Szkolenie realizowane jest w oparciu o kryteria egzaminu. Objaśnione zostanie jak należy poprawnie wykonać trzy pierwsze zadania egzaminacyjne, które przeprowadzane są na placu manewrowym. 

 3. Jazda w ruchu miejskim w pierwszym okresie szkolenia ma na celu naukę zasad techniki kierowania pojazdem i prawidłowego używania mechanizmów sterowania pojazdem.

 4. Z czasem realizowane są zadania egzaminacyjne w ruchu miejskim takie jak: parkowanie, zawracanie, hamowanie od prędkości 50 km/h do zatrzymania w wyznaczonym przez egzaminatora miejscu i inne.

 5. Kursant decyduje o wyborze miasta egzaminacyjnego. Mają Państwo do wyboru: Świdnicę lub Kłodzko. Zapewniamy liczne wyjazdy do wybranego miasta egzaminacyjnego. Poznajemy miejsca, w których realizowane są zadania egzaminacyjne tzw. trasy egzaminacyjne.

 6. Dysponujemy dwoma nowymi autami marki Toyota Yaris i Fiat Panda.

 7. Mogą Państwo liczyć na miłych i cierpliwych instruktorów, którzy w sposób kulturalny przekażą fachową wiedzę. Zapewniamy o solidności i kompetencji. Instruktorzy są niepalący i punktualni.

 8. Szkolenie dostosowujemy do indywidualnego toku nauki kursanta.

 9. Ostatnie zajęcia połączone są z wewnętrznym egzaminem praktycznym, którym ma na celu przygotować kursanta do egzaminu Państwowego.

Oferujemy szkolenia